Відділення лапароскопічної хірургії та хірургії гриж

Тел.: (097)334-48-80;
(097)544-95-42; (097)176-86-32

Відділення лапароскопічної хірургії та хірургії гриж Відділення лапароскопічної хірургії та хірургії гриж Відділення лапароскопічної хірургії та хірургії гриж

П'ятниця, 24 жовтня 2014 00:00

Чому коропська хірургія – найкраща в області?

На це питання відповідь знають ті люди, яким в силу життєвих обставин доводилось опинятися на лікарняному ліжку саме у нашому, коропському, відділенні хірургії. Вважаємо, що найкращим показником роботи лікарів є не тільки успішне лікування хворого, а й те, що опісля пацієнт радить своїм знайомим їхати лікуватись саме до цього лікаря. Скільки їх було – вдячних пацієнтів з різних районів та областей, які за допомогою «сарафанного радіо» рекламували коропську хірургію своїм знайомим, залишали схвальні відгуки в місцевих газетах і Книзі відгуків – нині коропські хірурги вже й не рахують. Звикли й коропчани, що у нашій лікарні є таке сучасне медобладнання як лапароскоп, що роблять тут складні операції із лікування гриж та каменів в жовчевому міхурі і навіть не замислюються, що такого немає в багатьох районних, та й навіть в деяких обласних медичних закладах.

Напередодні професійного свята ми вирішили присвятити статтю усьому хірургічному відділенню Коропської ЦРЛ. Розповісти про людей, які в ньому працюють, про лікувальну практику, яку тут ведуть, про новації, які впроваджують… Ми поспілкувались з працівниками відділення і, повірте, розповідь навіть довелось скорочувати – дуже багато і довго на цю тему можна говорити.


Робота без права на помилку

Розповідає Сергій Миронов, завідувач хірургічним відділенням:
- Безперечно, можна вважати досягненням, що на сьогодні хірургічна служба району не втратила своєї працездатності, а стала стабільною з певними позитивними здобутками. Ми – єдиний район в області, де є чотири працездатні оперуючі хірурги та два анестезіологи. Служба значно підсилена двома молодими хірургами. На мою думку, сьогоднішні успіхи, а вони, безперечно, є – це результат тяжкої щоденної виснажливої роботи протягом останніх 10-12 років. За моєї пам’яті, в нас помінялось більше десяти хірургів. Серед них є кілька моїх учнів, що нині працюють зав. відділеннями та в обласній лікарні.
Пам’ятаю період, коли наші хворі оперувалися в Кролевці, Сосниці, інших районах. Було прикро…
Справжній поступальний розвиток хірургічної служби почався у 2003 році, коли в нашій лікарні стали впроваджуватися європейські хірургічні технології, зокрема, пластика гриж черевної стінки поліпропіленовою сіткою. Тоді нас критикували зі всіх сторін. Але сьогодні ми маємо переконливий результат: виконано більше двох тисяч операцій. Подібного досвіду серед районів не має ніхто.
У 2008 році мало хто вірив, що я зможу впровадити в нашому районі лапароскопічні операції. В той час подібні операції виконувалися виключно в інститутах та обласних лікарнях. Не вірили і, звичайно, не допомагали ті, хто ніколи не топтав першу стежину, хто не спромігся зробити нічого путнього. Тому, де б я не був, я щиро вдячний за довіру, підтримку та допомогу громаді Коропського району, підприємцю та районному депутату Миколі Миснику, народному депутату Олегу Ляшку і багатьом моїм небайдужим друзям із Києва, Вінниці, Луганська. 
Щоб навчитися, почалися мої поневіряння по хірургічних клініках України, де я був не потрібний нікому. Допоміг мій добрий товариш з Луганська Д.І. Винник – влаштував мене у порядну клініку, де я одержав перші практичні навички.
Почалася тяжка, виснажлива робота без вихідних, без свят, без відпусток – робота без права на помилку. Із 2008 року виконано біля 600 лапароскопічних операцій. Лапароскопом володіють ще два хірурги нашої лікарні – Василь Ціпух та молодий лікар Іван Ходзінський.
Я пам’ятаю всіх своїх перших пацієнтів. З ними все благополучно, тому сьогодні я відчуваю величезне задоволення від добре виконаної роботи, бо задоволені пацієнти. У нас оперуються люди з навколишніх районів Чернігівської області, з Глухова, Шостки, Кролевця, інших районів Сумської області. Я радий, що наш район піднявся у медицині на новий якісний рівень.
Вітання Вам, шановні медики, дорогі наші, найкращі помічниці – медичні сестри! Щира дяка за Ваш труд в ім’я порятунку людей та збереження їхнього здоров’я.

Дружній колектив

Розповідає Тамара Мендель, старша медсестра хірургічного відділення:
- У нас колектив відділення хоч і великий, але дружний. Четверо хірургів, два анестезіологи, 17 медсестер, 15 молодших медсестер. Відділення розраховане на 40 ліжко-місць. Всі працівники – кваліфіковані, всі – чуйні, бо хворі у нас – особливі, після операцій їм болить, потребують уваги і милосердя. Приїжджають до нас пацієнти не тільки з нашого району, а й з інших регіонів, особливо багато – з Шостки, Кролевця. Передусім – на лапароскопічні операції і на герніопластику (це лікування гриж). Чому їдуть у Короп? Не тільки тому, що операції дешевші, ніж у столиці, а й завдяки ставленню до хворих. Дуже багато слів подяки залишають пацієнти у Книзі відгуків. 

Лапароскопічна операція робиться швидко і переноситься легше

Розповідає Іван Ходзінський, лікар-хірург:
- Шість років працюю у хірургічному відділенні Коропської лікарні, сам я із Львівської області. У Коропській ЦРЛ я проходив інтернатуру, після якої вирішив залишитись тут працювати. І можу впевнено сказати – усе, чого я навчився в хірургії – я навчився тут. Нещодавно повернувся із курсів по лапароскопічних операціях. Наше хірургічне відділення славиться тим, що виконує саме лапароскопічні операції, зокрема, при жовчокам’яній хворобі, варикозній хворобі нижніх кінцівок тощо, та хірургією гриж з поліпропіленовою сіткою. Лапароскопія відрізняється від звичайної операції тим, що виконується з маленьким доступом (розріз складає 5-10 мм), реабілітація після такого хірургічного втручання проходить набагато швидше – на другий людина уже ходить. Зменшується больовий синдром та кількість медпрепаратів, які використовуються при такій операції. Це європейські методики. Серед закладів Чернігівщини Коропська лікарня займає перше місце і по герніопластиці – по кількості вилікуваних гриж. Зараз ще плануємо впроваджувати лапароскопічну хірургію при грижах. Іще новий напрям нашої роботи – це плазмаферез, яким займається мій колега В. Матусяк. Крім цих передових медичних технологій, займаємось і звичайною травматологією, гострою хірургічною патологією та ін.

Плазмафорез – ще один напрям діяльності коропських хірургів

Розповідає Володимир Матусяк, лікар-хірург:
- Плазмафорез або очищення крові – це відносно новий для Коропської лікарні медичний напрям, ми почали його впроваджувати років зо два тому. Напрям цей задав завідувач відділенням Сергій Миронов. Так склалося, що нині це прерогатива моєї діяльності. Ми робимо плазмафорез безапаратним способом, за допомогою системи – через крапельницю (завдяки різниці тисків). Кров проходить через спеціальні фільтри. Токсини, речовини, які викликають алергію, продукти розпаду, речовини, які призводять до різних хвороб – усе зайве видаляється з плазми крові. Лікується таким способом і алергія, і псоріаз, себорея, екзема, і багато інших захворювань. Допомагає очищення крові і у випадку посталкогольного синдрому («білої гарячки»). Використовується плазмаферез також для профілактики хвороб. Лікуємо переважно людей з інших районів, але були й хворі із Коропщини. Ця медична процедура дорогувата, можливо, тому ще немає великого напливу пацієнтів.

Читати 273244 разів
Детальніше в цій категорії: В Коропе делают операции без разреза »

Ліцензія

licenzita

Пошук

Яндекс.Метрика