Відділення лапароскопічної хірургії та хірургії гриж

Фімоз

У переважної більшості чоловіків крайня плоть покриває головку статевого члена. За рідкісним винятком вона відсутня з народження.

Фімоз — це такий стан крайньої плоті, яке не дозволяє або ускладнює оголити голівку і провести гігієну. У дитячому віці у деякого числа хлопчиків у зв’язку з фімозом і наявністю синехій розвивається баланопастіт. Перебіг захворювання гострий, але при проведенні ретельного туалету з антисептичними розчинами баланопастіт швидко регресує. При частих рецидивах баланопастіти хлопчикам виконують операцію по обрізанню (вкорочення або видалення) крайньої плоті. Операція ще інакше називається циркумцизіо (circumcisio).

Показаніяк проведення операції "обрізання крайньої плоті" (фімоз):

  • Утруднене виведення головки статевого члена з-під крайньої плоті (препуциального мішка);
  • Рубцеві зміни крайньої плоті, які призводять до тріщин і розривів під час статевого життя;

Операція фімоз  проводиться під місцевою або загальною анестезією. Після настання анестезії розмічається зона резекції крайньої плоті. Важливо видалити звужуючий кільце. Так як, якщо його не видалити, то після операції нерезецірованная звужена частина призведе до здавлення зони післяопераційного рубця, і кукса внутрішнього листка буде тривалий час набрякла і болюча. Після того як нанесена розмітка, проводиться розсічення шкіри циркулярно. Виконується два розрізи. Один, у вінцевого краю головки, відступаючи на 4-7 мм від краю, і інший за звужують кільцем (ближче до основи статевого члена). У підсумку виходить, що середня частина шкіри статевого члена (крайня плоть) віддаляється з статевого члена. Потім проводиться ретельний гемостаз (дрібні судини з яких виділяється кров припікаються за допомогою високочастотного коагулятора).

 Далі шкірні краю зближуються і зшиваються спеціальним швом, який дозволяє правильно зіставити краю. Цей етап дуже важливий, так як не естетично накладені шви надалі призведуть до нерівного краю рубця і залишаться на все життя. Після завершення формування вуздечки головки статевого члена і накладення швів, рана обробляється антисептиком, і накладається суха асептична пов’язка. Операція триває від 25 до 40 хвилин.

 Після операції з лікування фімозу пацієнт відчуває невеликий дискомфорт в області операції. Знеболювання при лікування фімозу, як правило, не потрібно на всьому протязі раннього післяопераційного періоду.

 У післяопераційний період потрібні нечасті перев’язки через 1-2 дні. Важливо, щоб пов’язки весь час були чистими від сечі, так як її потрапляння може викликати місцеве запалення тканин і сприяти тривалому загоєнню. На 7-10 добу шви знімаються. Статевим життям дозволяється жити через 14 днів після операції.

Читати 1055332 разів

Ліцензія

licenzita

Пошук

Яндекс.Метрика